XBS Group - Optymalny Łańcuch Dostaw

Pomagamy w zwiększeniu oszczędności poprzez optymalizację łańcucha dostaw oraz ciągłe doskonalenie realizowane w zgodzie ze środowiskiem i otoczeniem. Każdego dnia z nieustającą pasją dostarczamy naszym Partnerom zaawansowane usługi logistyczne. Oferujemy optymalny, zintegrowany transport dopasowany do specyfiki poszczególnych kanałów sprzedaży. W zakresie składowania materiałów proponujemy elastyczne lokalizacje magazynowe odpowiadające typom składowanych materiałów - pay as you go! Nasz standardowy serwis wsparty jest serwisami dodatkowymi: fulfilment, etykietowanie, co-packing, zwroty, itp.

Wyroby gotowe

Rozwiązania skierowane głównie do:
producentów i dystrybutorów

Kategorie materiałów:
Każda branża

Korzyści:
Kompleksowa obsługa logistyczna, obsługa celna i administracyjna. Rozbudowane raportowanie.

zobacz

Materiały POS - Wsparcie Sprzedaży/Trade Marketingu

Rozwiązania skierowane głównie do:
firm posiadających rozbudowane siły sprzedaży

Kategorie materiałów:
Materiały POS, wyposażenie eventowe, gadżety

Korzyści:
Czas na dodatkowe 3 wizyty handlowca w sklepie. Lepsze wykorzystanie materiałów.

zobacz

Wyroby akcyzowe: Alkohol
& Oleje smarowe & Tytoń

Rozwiązania skierowane głównie do:
importerów/exporterów

Kategorie materiałów:
Alkohole, oleje smarowe, tytoń

Korzyści:
Ponad 20-letnie doświadczenie w branży.
3 x szybciej, 10 x łatwiej, 100 x bezpieczniej!

zobacz

e-commerce

Rozwiązania skierowane głównie do:
cross-border & drop-shipping

Kategorie materiałów:
Standardowe i nadgabarytowe oraz wrażliwe produkty

Korzyści:
Obsługa celna & uproszczone procedury re-exportu. Obsługa zwrotów. Obsługa logistyczna.

zobacz

Centralna platforma
zarządzania oponami

Rozwiązania skierowane głównie do:
firm zajmujących się leasingiem aut, floty samochodowej, istytucje finansowe

Kategorie materiałów:
Opony zimowe/letnie

Korzyści:
Unikalne rozwiązanie łączące kierowców i warsztaty, dzięki któremy cykl życia opon zostaje wydłużony

zobacz

Just-in-pharm

Rozwiązania skierowane głównie do:
Producentów i dystrybutorów ekskluzywnych kosmetyków skierowanych do aptek

Kategorie materiałów:
Kosmetyki, produkty parafarmeceutyczne

Korzyści:
Nasi klienci skupiają się na rozwoju biznesu, my zajmujemy się resztą!

zobacz

Optymalizacja logistyki, kosztów dystrybucji w transporcie

Jesteśmy zespołem profesjonalistów, dla którego optymalizacja procesów logistycznych i redukcja kosztów w transporcie nie ma żadnych tajemnic. Zajmujemy się między innymi zarządzaniem łańcuchem dostaw. Aby optymalizacja kosztów dystrybucji była skuteczna, przeprowadzamy wnikliwe audyty w firmie Klienta. Ich celem jest przede wszystkim określenie procesów i zastosowanych rozwiązań związanych z transportem, które są stosowane w przedsiębiorstwie. Ograniczanie kosztów transportu polega przede wszystkim na skróceniu czasu realizacji dostaw. Reorganizacja procesów ułatwia planowanie logistyki, optymalizacja dotyczy między innymi współpracy z producentami, dostawcami, magazynami czy pośrednikami.

Aby optymalizacja kosztów w transporcie i oczywiście procesów logistycznych była skuteczna, potrzebna jest efektywna komunikacja wewnętrzna. Przepływ towarów powinien być skoordynowany, a to oznacza konieczność zapewnienia dobrego kontaktu pomiędzy producentem, pośrednikami i przewoźnikami, a także odbiorcą końcowym. Optymalizacja logistyki w dużej mierze opiera się więc na wprowadzeniu specjalistycznych systemów do płynnej wymiany danych. Aby optymalizacja kosztów w transporcie oraz pozostałych procesów logistycznych była skuteczna, przydaje się także niczym nieograniczony dostęp do informacji związanych z zapotrzebowaniem na konkretny produkt, między innymi w celu ustalenia odpowiedniego harmonogramu produkcji. Aby optymalizacja kosztów była skuteczna, należy zdecydować się na zatrudnienie koordynatora, który oczywiście musi być zaakceptowany przez wszystkie strony.

Administrator ten musi działać maksymalnie niezależnie. Wybierając osobę doświadczoną i kompetentną, można mieć pewność, że optymalizacja w zakresie kosztów dystrybucji będzie skuteczna, a dodatkowo poprawi się wydajność działania firmy. W rolę takiego administratora odpowiedzialnego za większość procesów logistycznych może wcielić się nasza firma XBS Group. Jako operator logistyczny zadbamy o to, aby zmniejszenie kosztów transportu było wyraźne i wpłynęło pozytywnie nie tylko na finanse firmy, ale także na jej konkurencyjność. Optymalizacja logistyki to również uproszczenie wielu wdrożonych już procesów, co także przyczyni się do zwiększenia efektywności pracy.

Podejmując się tematu logistyki, optymalizacja w zakresie procesów logistycznych musi wiązać się z nieustannym analizowaniem danych. Dzięki swojemu doświadczeniu doskonale wiemy, gdzie szukać oszczędności. Optymalizacja kosztów i procesów dystrybucyjnych to między innymi odpowiednie zarządzanie zapasami. Podnosimy rotacyjność towarów i uzyskujemy tym samym równowagę pomiędzy ponoszonymi nakładami na magazynowanie i transport. Optymalizacja procesów logistycznych w naszym wydaniu to trzymanie się zasady JIT, czyli „just in time”. W myśl tej idei optymalizacja procesów logistycznych wymaga idealnej synchronizacji produkcji, dostaw i odbiorów towarów.

Identyczny system informatyczny w całym łańcuchu dostaw czy konsolidacja przesyłek stanowią gwarancję utrzymania kosztów transportu na niskim poziomie. Jeśli interesuje Cię optymalizacja procesów w Twojej firmie, zachęcamy już teraz do kontaktu. Jesteśmy specjalistami w zakresie logistyki, optymalizacja zostanie więc przeprowadzona zawsze rzetelnie i przede wszystkim skutecznie. Analiza procesu ponoszenia kosztów transportu, diagnoza możliwości ich obniżenia oraz poprawa efektywności wykorzystania zasobów to kluczowe korzyści wynikające ze współpracy z naszym koordynatorem.

Pobierz przewodnik po
programach lojalnościowych
WYŚLIJ

XBS W LICZBACH

dotted
0

Zadowolonych klientów

0

realizowanych zamówień w miesiącu

0

referencji w magazynie

0

doświadczenia na rynku europejskim

Jeśli chcesz
abyśmy przeprowadzili bezpłatną diagnozę Twojej firmy, zostaw nam swoje dane!
WYŚLIJ E-MAIL