XBS Group - Optymalny Łańcuch Dostaw

Pomagamy w zwiększeniu oszczędności poprzez optymalizację łańcucha dostaw oraz ciągłe doskonalenie realizowane w zgodzie ze środowiskiem i otoczeniem. Każdego dnia z nieustającą pasją dostarczamy naszym Partnerom zaawansowane usługi logistyczne. Oferujemy optymalny, zintegrowany transport dopasowany do specyfiki poszczególnych kanałów sprzedaży. W zakresie składowania materiałów proponujemy elastyczne lokalizacje magazynowe odpowiadające typom składowanych materiałów - pay as you go! Nasz standardowy serwis wsparty jest serwisami dodatkowymi: fulfilment, etykietowanie, co-packing, zwroty, itp.

Wyroby gotowe

Rozwiązania skierowane głównie do:
producentów i dystrybutorów

Kategorie materiałów:
Każda branża

Korzyści:
Kompleksowa obsługa logistyczna, obsługa celna i administracyjna. Rozbudowane raportowanie.

zobacz

Materiały POS - Wsparcie Sprzedaży/Trade Marketingu

Rozwiązania skierowane głównie do:
firm posiadających rozbudowane siły sprzedaży

Kategorie materiałów:
Materiały POS, wyposażenie eventowe, gadżety

Korzyści:
Czas na dodatkowe 3 wizyty handlowca w sklepie. Lepsze wykorzystanie materiałów.

zobacz

Wyroby akcyzowe: Alkohol
& Oleje smarowe & Tytoń

Rozwiązania skierowane głównie do:
importerów/exporterów

Kategorie materiałów:
Alkohole, oleje smarowe, tytoń

Korzyści:
Ponad 20-letnie doświadczenie w branży.
3 x szybciej, 10 x łatwiej, 100 x bezpieczniej!

zobacz

e-commerce

Rozwiązania skierowane głównie do:
cross-border & drop-shipping

Kategorie materiałów:
Standardowe i nadgabarytowe oraz wrażliwe produkty

Korzyści:
Obsługa celna & uproszczone procedury re-exportu. Obsługa zwrotów. Obsługa logistyczna.

zobacz

Centralna platforma
zarządzania oponami

Rozwiązania skierowane głównie do:
firm zajmujących się leasingiem aut, floty samochodowej, istytucje finansowe

Kategorie materiałów:
Opony zimowe/letnie

Korzyści:
Unikalne rozwiązanie łączące kierowców i warsztaty, dzięki któremy cykl życia opon zostaje wydłużony

zobacz

Just-in-pharm

Rozwiązania skierowane głównie do:
Producentów i dystrybutorów ekskluzywnych kosmetyków skierowanych do aptek

Kategorie materiałów:
Kosmetyki, produkty parafarmeceutyczne

Korzyści:
Nasi klienci skupiają się na rozwoju biznesu, my zajmujemy się resztą!

zobacz

Zarządzanie Łańcuchem Dostaw – Outsourcing Procesów Biznesowych

W ramach usług zarządzania łańcuchem dostaw przeprowadzamy dokładny audyt procesów i zastosowanych rozwiązań w zakresie wszelkich działań związanych z logistyką klienta w celu zoptymalizowania kosztów dystrybucji. Nasi eksperci biorą pod lupę producentów, dostawców, magazyny, pośredników oraz odbiorców i ustalają procesy w taki sposób, aby w możliwie najkrótszym czasie przetransportować towar, zachowując przy tym korzystny stosunek nakładów do cen.

W celu podniesienia poziomu optymalizacji kosztów logistycznych w danej firmie niezbędne jest odpowiednie przekazywanie informacji i komunikatów pomiędzy wszystkimi uczestnikami procesu. Każda ze stron, począwszy od producenta, poprzez pośredników, po klienta musi skoordynować przepływ towarów. Niezbędne jest zastosowanie systemu do technicznej obsługi zagadnienia i wymiany danych na każdym etapie. Należy także udostępnić dane dotyczące zapotrzebowania do ustalenia odpowiedniego harmonogramu produkcji. Niezbędny w tym celu będzie koordynator zaakceptowany przez wszystkie strony oraz dostosowanie się do ustalonych reguł przez wszystkich uczestników przedsięwzięcia.

Na tym etapie pojawia się potrzeba zatrudnienia administratora, który będzie nadzorował i zarządzał w sposób niezależny. Zadba o odpowiednią optymalizację kosztów w transporcie, poprzez wykorzystanie własnych narzędzi, wiedzy i doświadczenia. Chociażby w oparciu o standaryzację procesów, zastosowanie własnego systemu oraz konsolidację transportów. Wszytko to oferuje operator logistyczny XBS Group. Pomożemy wygenerować oszczędności oraz znacznie uprościć istniejący już i skomplikowany system.

Najważniejszym elementem tej pracy jest ciągła analiza danych, w celu wyszukiwania oszczędności w utrzymywanych zapasach, poprzez podniesienie rotacji towarów i uzyskanie równowagi pomiędzy ponoszonymi nakładami magazynowymi a transportowymi. Najlepszym wyjściem jest stosowanie zasady JIT, czyli „just in time”, polegającej na zsynchronizowaniu ze sobą produkcji, dostaw i odbiorów towarów.

Proponowane przez nas przy podjęciu współpracy procedury obejmują wykorzystanie konsolidacji przesyłek, co pozwala na łączenie dostaw jadących w jednym kierunku. Zastosowanie tego samego systemu informatycznego u każdego z partnerów umożliwia bezpośrednie uzyskiwanie informacji na każdym etapie pracy i jej standaryzację. Przestawienie się na takie inteligentne rozwiązania może nieść za sobą konieczność poniesienia większych nakładów finansowych, na które nie każda firma może sobie pozwolić, nawet jeśli taka optymalizacja szybko zacznie się zwracać, dlatego warto skorzystać, z outsourcingu i powierzyć proces optymalizacji kosztów dystrybucji specjaliście. Zapraszamy do kontaktu.

Pobierz przewodnik po
programach lojalnościowych
WYŚLIJ

XBS W LICZBACH

dotted
0

Zadowolonych klientów

0

realizowanych zamówień w miesiącu

0

referencji w magazynie

0

doświadczenia na rynku europejskim

Jeśli chcesz
abyśmy przeprowadzili bezpłatną diagnozę Twojej firmy, zostaw nam swoje dane!
WYŚLIJ E-MAIL