Ekopozytywni

NATURALNE wyzwania w Nowoczesnej Logistyce

POSIADAMY KNOW HOW,

POSIADAMY KNOW HOW,

który pozwala nam eko-optymalizować łańcuch dostaw i postanowiliśmy tę wiedzę pozytywnie wykorzystać.

Jako operator logistyczny czujemy się odpowiedzialni za środowisko, dlatego chcemy
aby inicjatywa ekoPOSytywni stała się częścią naszego DNA i podstawą
współpracy z naszymi Partnerami Biznesowymi

 • 25 lat doświadczenia w logistyce POSM
 • Lider w Europie Zachodniej
 • Pierwszy operator logistyczny posiadający aplikację do zamawiania POSM online
 • Współpraca z setką dostawców POSM
 • Współpraca z liderami rynku
 • Miliony spakowanych i doręczonych POSM-ów
 • Obserwacja najlepszych ale też i najgorszych praktyk w obszarze POSM’ów

Ekologiczny Audyt składa się z dwóch części

eko-process

Proces

Ocena istniejącego procesu zarządzania materiałami POS oparta na identyfikacji newralgicznych punktów procesu, zakończona określeniem potencjału do eko-optymalizacji.

1.
eko-posm

POSM

Ocena materiałów promocyjnych pod kątem pakowania, sposobu dystrybucji, możliwości składowania oraz recyclingu, zakończona określeniem potencjału do eko-optymalizacji.

2.

Audyt przeprowadzany jest przez zespół XBS Group we współpracy z właścicielem materiałów POS. Wyniki audytu prezentowane są właścicielowi materiałów POS wraz z rekomendacją działań korygujących. Decyzja od wdrożeniu działań korygujących zawsze podejmowana jest przez Klienta.

Jako inicjatorzy ekoPOSytywnych mamy świadomość tego, że nasze działania bardziej przysłużą się środowisku jeśli zaangażujemy w nie wszystkich uczestników procesu zarządzania materiałami POS, dlatego chcemy otworzyć debatę poświęconą optymalizacji w obszarze POSM.

Do rozmowy chcemy zaprosić:

 • Przedstawiciela Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania
 • Przedstawiciela Ministerstwa Środowiska
 • Przedstawicieli różnych kanałów sprzedaży
 • Producentów POSM
 • Przedstawicieli firm z branży FMCG ( w szczególności naszych klientów)
 • Przedstawicieli firm wspierających działania w punkcie sprzedaży
 • Przedstawicieli firm zajmujących się utylizacją oraz recyclingiem

XBS W LICZBACH

dotted
0

Zadowolonych klientów

0

realizowanych zamówień w miesiącu

0

referencji w magazynie

0

doświadczenia na rynku europejskim

Jeśli chcesz
abyśmy przeprowadzili bezpłatną diagnozę Twojej firmy, zostaw nam swoje dane!
WYŚLIJ E-MAIL

Firma logistyczna - Xbs Group

Branża logistyczna jest jedną z najtrudniejszych gałęzi gospodarki. Wymaga nieustannego monitorowania fluktuacji rynku gospodarczego, elastyczności i kompleksowości świadczonych usług. W tej branży mogą utrzymać się wyłączni dobrzy operatorzy logistyczni. O tym, że należymy do tego elitarnego grona, świadczy to, że nasza firma logistyczna z siedzibą w Warszawie działa na europejskim rynku od 20 lat, a miesięcznie realizuje 100 tysięcy zamówień. Kluczem do naszego sukcesu są przede wszystkim kompleksowość świadczonych usług, indywidualne podejście do klienta, a także innowacyjność. Ciągle poszerzamy naszą ofertę. Obecnie klienci mogą zlecić nam stworzenie rozwiązań w zakresie przyjmowania, przechowywania, dostarczania, ochrony i kontroli towarów i transportu. Oferujemy również usługi z zakresu zarządzania całym łańcuchem dostaw. Ponadto w naszej ofercie proponujemy rozwiązania finansowe, które optymalizują koszty procesów logistycznych, a co za tym idzie, zwiększają konkurencyjność klienta. Co bardzo istotne, dopasowujemy rozwiązania do indywidualnych potrzeb klienta. Za każdym razem opracowujemy spersonalizowany plan działania i kosztorys. Jako specjaliści wiemy, że w tej branży nie ma uniwersalnych rozwiązań, a dobry operator logistyczny musi przygotowany na każdą sytuację. Co więcej, ciągle podwyższamy nasze kwalifikacje, uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Oprócz tego wdrażamy nowoczesne systemy IT, dzięki którym można sprawnie zarządzać całym łańcuchem dostaw, a w efekcie redukować koszty i straty.

Profesjonalne doradztwo logistyczne

Na wszechstronność naszych usług składa się również doradztwo logistyczne – jest to jeden z najważniejszych elementów usprawniania łańcucha dostaw. Klientom oferujemy wykonanie audytu. Podczas kontroli analizujemy, m.in., sprzedaż, stan magazynu, transport. Zgromadzone dane pozwalają nam na znalezienie mankamentów we wdrożonych rozwiązaniach. Umożliwiają również znalezienie sposobów na ich wyeliminowanie, a w efekcie zwiększenie sprzedaży przy jednoczesnym ograniczeniu strat.